Hızlı OKuma Denizli

 Bilginin hızla çoğaldığı çağımızda hızlı okuma tekniklerini öğrenmek neredeyse zorunlu bir hale gelmiştir. Hızlı okuma tekniklerini öğrenmek ve kullanmak kitapları, gazeteleri ve okunacak ne varsa hepsini hem daha hızlı okumanızı, hem de daha fazla anlamanızı sağlamaktadır.

Anlayarak hızlı okuma teknikleri sizlere daha iyi bir algılama ve okuma yeteneği kazandıracaktır. Hızlı okuma tekniği daha az çaba ve zaman harcayarak kısa sürede daha çok okuyabilmeyi ve bu doğrultuda kişinin okuma alışkanlığını da olumlu yönde etkiliyor.

Yaşamamın hızlı temposunda okumak bazen lüks olarak düşünülebiliyor. Genelde okumak için ya hiç zaman ayırmıyoruz ya da çok zaman ayırıyoruz. Bu kadar yoğun ve kısıtlı vaktimizde yavaş okuyarak zaman kaybetme şansımız yok. Etkin ve hızlı okuma teknikleri ile kısa süre içinde çok daha fazla bilgiyi alabilmeliyiz.

Peki hızlı okumamızı engelleyen ve bizim zamanımızı boşa harcatan okuma yöntemleri nelerdir.
Geri dönüşlerden kaçınma
Hızlı okumanın önündeki engellerden bir diğeri okurken sık sık geri dönmelerdir. Sebebi ise anlayamama endişesidir. Bu sorunu gidermek için kişinin kendi kendisini telkin etmesi ve beynin tamamlama yeteneğini kullanması gerekiyor.

Okuma amacını tespit etme
Bir öğrencinin soruyu okurken rastgele değil, ana fikri nedir, ne anlatmak istiyor gibi sorularla, zihnini hazırlaması gerekir.  Aksi takdirde rastgele okunan bir soruyu daha sonra tekrar okumanız gerekebilir.

Kelime gruplarını görmeye çalışma
İnsanın gözleri 3-4 kelimeyi birden görebilir. Fakat hecelemeyle öğrenilen okumada bu sayı düşebilir. Okurken, kelimelerin başına değil sonuna, iki kelimenin ortasına ve satırın alt kısmına bakmak daha çok kelimeyi bir arada görmeyi sağlayabilir.

Kelime hazinesinin genişletilmesi
Az kitap okuyan öğrenciler, kelime hazinesi kısıtlı olduğu için bir soruyu okurken kelimeler üzerinde daha fazla yoğunlaşacağı için, daha çok zaman kaybeder. Bunun için kitap okumanın alışkanlık haline getirilmesi gerekmektedir.

Okurken, dudakların kıpırdamaması
Yine ilköğretim okulundan kalma alışkanlıkla öğrencilerin soru okurken dudakları kıpırdatması. Bunun önüne geçmek için de öğrencinin, bilinçli olarak dudaklarını kapatması ve gözleri ile okuması gerekiyor. Yardımcı olmak açısından geçici bir süre okurken sakız da çiğnenebilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaİzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaDenizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaMuğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma programı - hızlı okuma programı indir - hızlı okuma egzersizleri - hızlı okuma 1. sınıf - hızlı okuma kursu - hızlı okuma nedir - hızlı okuma download - hızlı okuma teknikleri nelerdir -

Yorumlar