Hızlı Okuma İzmir

Daha hızlı ve daha etkin okumak gerek neden mi?
Okumayı sevmiyor olabiliriz değişen ve gelişen dünyada okumaya mecbur olduğumuz birçok konu var. Ya da okumayı seviyor fakat okumak için bir türlü vakit ayıramıyorsunuz. Öğrencisiniz (lise, üniversite vb…) dolayısıyla yığınla kitap not ve ders çalışmak sizi bekliyor. LYS, YGS, SBS, KPSS, ALES, TUS vb… sınavlara hazırlanıyorsunuz ama zaman problemi yaşıyorsunuz. Hızlı okuma eğitimi alarak 30 dakika ya da 45 dakikaya kadar zaman kazanabilirsiniz.

Peki hızlı okuma eğitimi bize neler kazandırabilir;

1-    Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğrenmemizi sağlar.
2-    Okuduğumuzu anlama yüzdesini %200 arttırır.
3-    Zamandan tasarruf etmemize yardımcı olur.
4-    Hızlı okuma sayesinde beynimiz daha iyi ilişki kurar.
5-    Okurken beynimiz hayal kurmaz ve bütünü görür.
6-    Okuma sıkıcılıktan çıkar daha zevkli bir hal alır.
7-    Okuma alışkanlığı kazanılmada büyük bir adım atmış olunur.
8-    Hızlı okuyarak daha çok bilgiye daha hızlı ulaşılır.
9-    Sözcük hazinenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yarar sağlar.
10-    Kişisel ihtiyaçlara bağlı olarak geniş bir alanda yarar sağlamaya yardımcı olur.

Hızlı okumak hayatımızın büyük bir alanında bize yarar sağlayabilecek bir teknik. Anlayarak hızlı okuma; günlük yaşamınızda okumak için ayırdığınız süreden tasarruf etmemize yardımcı olabilecek bir tekniktir. Bu sayede kendinize daha fazla vakit ayırmanızı sağlar. Buna ek olarak hepimizin hayatında artık büyük önemi olan sınavlarda başarı yüzdenizi de hızlı okuma teknikleri sayesinde arttırmanız mümkündür. Hızlı okuma teknikleri, ders çalışırken kullandığınız kaynakları daha hızlı bitirmenizi ve sınavlarda soruları okumak için harcayacağınız süreyi çok büyük bir oranda azaltacaktır.

Hızlı okuma kursları öncesinde bilinçaltına yerleşmiş ve insanı yavaş okumaya yönlendiren inançlardan kurtulmalıyız. Sonrasında ise bu işi en iyi şekilde yapmaya inanmalıyız. Bir başka deyiş ile bunun mümkün olduğuna inanmadan anlayarak hızmalı okuma eğitimi sonunda çok fazla başarılı olmak  mümkün değildir.

 Hepimiz ilkokula başladığımız andan itibaren kelimeleri bölerek, aşama aşama okumaya alışmış insanlarız. Beynimiz her yazıyı kısımlara ayırarak okumaya alışkın olduğundan, okuma hızımızın da düşük olması normaldir. Hızlı okuma geliştirilebilir bir yetenektir ve bu yetenek çalışarak çok rahat bir şekilde geliştirilebilir.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaİzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Hızlı Okuma - Hızlı okuma programları - izmir hızlı okuma - hızlı okuma kursları -

Yorumlar