Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası

Birçok insan, daha iyi anlamak için yavaş okuması gerektiğini düşünür. Bu yanlış bir düşüncedir. Aksine, yavaş okumak konsantrasyonu bozarak, anlama oranımızı düşürmektedir. Hızlı okuma ise anlama oranını, konsantrasyonu ve hatırlama oranını artırmaktadır.

Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalar, insanların çok hızlı okuyabileceklerini bilimsel olarak kanıtlamıştır. Ortalama zekaya sahip bir insan dakikada 600-800 kelimeyi anlayarak okuyabilmektedir. Zihinsel performans artırıldığı takdirde bu oran daha da yükselmektedir.

Beynimiz okuma eylemi esnasında 800 kelimeyi anlayabilecek potansiyele sahipken, dakikada 100-200 kelimeler seviyelerinde okuduğumuz taktirde, beynimiz geriye kalan boşluğu farklı şeyler düşünerek geçirmektedir. Bu durum bizim konsantrasyonumuzu bozmakta ve verimli bir okuyucu olmamızı engellemektedir. Buna bağlı olarak da okuduğumuzu anlama oranımız da düşmekte ve okumaktan da sıkılmaktayız.

Hızlı okumanın anlama kabiliyetini azaltmadığı aksine artırdığını belirtmek gerekiyor. Normal hızla okuyan bir kişi dakikada 200 kelime okuduğunda bunun %60′ını aklında tutabilirken hızlı okuyan bir kişi dakikada 800 kelime okuduğunda okuduğunun %80′inden fazlasını hatırlayabilir. 

Bunun sebebi ise, daha hızlı okuduğunuzda beyin konunun bütünlüğünü daha kolay kavrar, siz de zaman ve enerjiden tasarruf etmiş olursunuz. Bu sayede özellikle zaman problemi yaşadığınız sınavlarda okuma hızınızın artmasına bağlı olarak anlama ve kavrama süratinizde artar.

Hızlı okuma eğitmenliği insanların gelişimlerinde en önemli unsur bilgi çağı olarak adlandırdığımız günümüzde bilgiye en kısa sürede ulaşmaktır. Bilgiye ulaşmanın ve bilgiyi paylaşmanın yolu ise okumadan geçmektedir. Okuma-yazma oranının yüksekliği toplumun gelişimi ile doğru orantılıdır. 

Öyle ise okuma-yazmanın çağı yakalamak için ön koşul olduğu ortadadır. Okuma-yazma becerilerinin kazanılması ve kullanılması çağdaş uygarlığa ayak uydurmanın yanı sıra, günlük yaşantının kolaylaştırılması ve akıcılığı açısından da büyük önem taşır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programın Kapsamı

    Anlayarak Hızlı Okuma Ve Öğrenme Teknikleri konusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe adım atmak isteyen kişilere yönelik olarak tasarlanmış bir programdır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programını Nasıl Öğreneceksiniz

•    Şu anki mevcut durumu daha etkin bir seviyeye getirerek,

•    Uygulamalar yaparken ne kadar farklı seviyede olduğunuzu görerek,

•    İstenmeyen okuma alışkanlıklarından kurtularak,

•    Başkalarını yönlendirme becerisi daha üst düzeye taşıyarak,

•    Kişilere ideal performanslarını taşımayı öğrenerek,

•    Eğitim sonrasında kişinin teorik ve pratik yeterlilik düzeyi test edilmesiyle,

•    Yetersiz görülen alanlardaki boşlukların doldurulmasıyla,

•    Farklı uygulamalarını öğrenerek,

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programı Neler Kazandırır


•    Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğrenirsiniz.

•    Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.

•    Zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

•    Özgüven kazanırsınız.

•    Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.

•    Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür.

•    Okuma daha zevkli hale gelir.

•    Okuma alışkanlığını kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz.

•    Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur.

•    Kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı avantajlar sağlar.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programının Amacı


    Programın amacı, kişilere  anlayarak hızlı okuma ve öğrenme teknikleri  konusunda özel bilgi ve becerileri kazandırmak, kurumlarda iç eğitmen kadrosu yaratmak, mevcut durumda eğitmenlik yapan kişilerin bilgi ve beceri seviyelerini artırmaktır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programının Türü


    Bir tür eğitmenlik sertifika programıdır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programının Süresi


    Program süresi 40 saattir.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programına Kimler Katılabilir


    Anlayarak Hızlı Okuma Ve Öğrenme Teknikleri konusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe adım atmak isteyen herkes, okumaya ve öğrenmeye değer veren, okumanın öneminin farkında olan herkes uzmanlarımız tarafından yeterli bulunduğu takdir de programa katılabilir.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programının Süreci

1.    Aşama: Farkındalık aşamasıdır. Mevcut durumu fark edip, öğreneceklerinizle tanıştığınız aşamadır.

2.    Aşama:  Veri toplama aşamasıdır. Okunacak dokümanlar ve anlatılanlardan ihtiyaç duyulan verilerin toplandığı aşamadır.

3.    Aşama: Verilerin içselleştirilmesi aşamasıdır. Bu aşamada toplanan verilerin uygulamaya yetecek hale gelmesi için Advanced Trainerlar ile karşılıklı yaptıkları sorgulama aşamasıdır.

4.    Aşama: Yansıtma aşamasıdır. Advanced Trainerlar ile birlikte yapılan uygulama seanslarıdır.

5.    Aşama: Değerlendirme aşamasıdır. Advanced Trainerlar tarafından programın değerlendirmesi yapılarak yetkinlik için sertifika alabilmeye yeterliliği değerlendirilir.

6.    Aşama: Uygulama aşamasıdır. Bireysel çalışanlara vaka destek yardımı yapılır.

7.    Aşama; Tasarım aşamasıdır. Kurumsal çalışmalar yapacaklar için iş modeli tasarım ve desteği yapılır.

8.    Aşama: Çözüm ortaklığı aşamasıdır. EĞİTMEN mesleki faaliyetlerine başladıktan sonra üyelik sistemi sayesinde program tasarımı/ denetimi/ sertifika konularında sürekli çözüm ortaklığıdır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Program Yöneticileri

    Saygın  Coaching & Consulting gerçek ve kalıcı değişimi hayatlarınıza taşımanıza yardımcı olmak ve NLP ismi verilen bu güçlü değişim ve gelişim teknolojisini sizlere kaliteli, etik ve uluslararası standartlarda ulaştırabilmek için kurulmuş bir koçluk ve danışmanlık şirketidir. Amerika’dan İngiltere’ye, Almanya’dan Avustralya’ya kadar uzanan NLP şirketlerinden oluşan uluslararası bir ağın parçasıdır. Aynı zamanda 5 kıtada 29 ülkede NLP eğitmenleri yetiştiren önde giden kurumlarla çalışılmaktadır.

    Genç, dinamik, yenilikçi ve yaratıcı Saygın  Coaching & Consulting gerçek ve üyelerinin vizyonu, NLP’ nin fark yaratan yolculuğunda bireylerin beklentilerini karşılamak ve en üst düzeyde memnuniyetleri için hizmet sunmaktır.
Saygılı ve profesyonel olarak öğreten NLP profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlar. Katılımcıların bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçlarını saptayan profesyoneller yetiştirilir. Bu çalışmalar Kişisel ve Kurumsal Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanlar da bulunmaktadır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya
  Hızlı Okuma Eğitmenliği tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitmenliği tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :anlayarak hizli okuma eğitmenliği sertifika programi - anlayarak hızlı okuma eğitmenliği sertifika programı - hızlı okuma eğitmenliği istanbul -

Yorumlar