Hızlı Okuma Eğitimi

Hızlı Okuma Eğitimi İçin Gerekenler? Son zamanlarda yapılan teknik araştırmalar, insanların çok hızlı okuma yapabileceklerini bilimsel olarak kanıtlamıştır. Sınav yarışı, yoğun iş stresi ve zamanın verimli kullanılmasında yaşanan zorunlulukları yaşantımızda hızlı okumayı öncelik haline getirmiştir. 

Olduğundan daha hızlı okuyarak, zamandan kazanmanın mümkün olduğu kesin bir sonuçtur. Fakat bununla beraber, daha kısa sürede daha hızlı okunan yazıların hafızada tutulabilmesi de gerekir. 

Eğer, okuduklarınızı hafızanıza alamıyor ve gerektiği zaman hatırlayamıyorsanız, hızlı okumanın hiçbir anlamı kalmaz. Bu şekilde yapılan bir hızlı okuma, zamanı boşa geçirmekten başka bir şey değildir. İnsanların hızlı okuyabileceklerinin bilimsel olarak kanıtlanmasıyla beraber, konuyla ilgili bir çok kurs ve seminer ilanları göze çarpmaya başlamıştır. 

Fakat bu tip kurs ve seminerlere katılan insanların çoğu bu eğitimlerden ya istediklerini alamamışlar , ya da az seviye de artan okuma hızları eğitim sonrası eski haline geri dönmüştür. Bu tip seminer ve kursların başarısız olmasının iki temel sebebi vardır.

Hızlı okuma kursları ve seminerleri verdiğini iddia eden kuruluşların çoğu, uzman olmayan, hafıza, beyin işlemleri ve zihinsel kapasite anlamında bilgisiz ve çoğunlukla yetkili olmayan kişilerle çalışmaktadırlar. Çoğunun eğitim, psikoloji, beyin eğitimi ve özellikle modern okuma teknikleriyle ilgili eğitimi olmadığını görülmektedir. 

Diğer bir neden , düzenlenen bir çok hızlı okuma kurs veya seminerleri genel olarak sadece takistoskobik eğitim tekniğine dayanır. sadece göz açılarıyla ilgilenirler. Beynin tüm işlemlerini almadığı için tek olarak başarılı olmaz. 

Program hem yazı üzerinde, hem de bilgisayarda anlayarak hızlı okumayı sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Okunacak çok şey olduğunu düşünüyor fakat, zamanınız çok azsa. Okurken dalıp gidiyor ve okurken dikkatiniz dağılıyorsa. Yavaş bir okuyucu olduğunuzu düşünüyorsanız. 

Okumak zorunda olduğunuz yükün altında ezildiğinizi hissediyorsanız. Daha önce katıldığınız bir programdan dolayı, anlayarak hızlı okumaya olan inancınızı yitirmişseniz. 

Bu düşüncelerden birine sahipseniz Daha az zamanda daha fazla bilgi öğrenebilirsiniz. Daha iyi konsantre olabilirsiniz Okurken yüksek hızda anlayan bir beyne sahip olabilirsiniz. Öğrendiğiniz bilgileri daha uzun süre hatırlayabilirsiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaİzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’deki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaDenizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaMuğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma - anlayarak hızlı okuma - hızlı okuma eğitimi - izmir hızlı okuma - antalya hızlı okuma - hızlı okuma eğitmenliği -

Yorumlar