Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası

Konsantrasyon, odaklanma, dikkat eksikliği, derse adapte olamamak, kitap okuyamamak, derse kendini verememek, odaklı ders çalışamamak, hedefe odaklanamamak, motive olamamak, sınavda zamanı yetiştirememek, sınav sorularına kendini verememek vb… Bu ve buna benzer sorunlar, öğrencilerin % 90'ının yaşadığı ciddi sorunlardır.

Bilgiye ulaşmanın, öğrenmenin en kısa yollarından biri de anlayarak hızlı okumadır. Birçok alanda olduğu gibi okuma hızınızı teknik çalışmalar ve egzersizlerle geliştirmeniz mümkündür. Nasıl ki atletler hızlarını antrenmanlarla artırabiliyorlarsa, sizler de anlayarak hızlı okuma çalışmaları ile okuma hızınızı artırabilir; öğrencilerin, yetişkinlerin bu yeteneklerini üst düzeyde kullanmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Okuma etkinliği, sadece Türkçe derslerinde değil, Matematik, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Fen-Teknoloji dersleri gibi diğer derslerde de öğrencinin başarısına yön verecek belirleyici bir faktördür. 

Doğru ve hızlı okuyan, okuduğunu anlayan ve yorumlayan, sözlü ve yazılı anlatımı iyi yapabilen öğrencilerin, okul hayatında başarılı olacağı muhakkaktır. Okuma ve onunla ilgili alanlarda (anlama, yazma, konuşma, dinleme) iyi yetişen bireyler hayatın her alanında başarıya kolaylıkla ulaşırlar ve toplumun aranılan bireyleri olarak onlara sürekli ihtiyaç duyulur.

Okumada gözler aktifmiş gibi görünmesine rağmen aslında okuma, bedensel, zihinsel ve ruhsal bir bütünlüktür. Yapılan araştırmalar okuma hızıyla anlama düzeyi arasında anlamlı ilişki olduğunu, okuma hızı yüksek bireylerin anlama düzeylerinin de aynı oranda yüksek olduğunu ortaya koymuştur. Bununla birlikte bu eğitimi alan kişilerin görsel hafızaları güçlendiğinden hafıza ve dikkat konusundaki becerileri de artmaktadır. 

Anlayarak Hızlı Okuma Ve Öğrenme Teknikleri konusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe adım atmak isteyen kişilere yönelik olarak tasarlanmış olan bu programın amacı, kişilere anlayarak hızlı okuma ve öğrenme teknikleri konusunda özel bilgi ve becerileri kazandırmak, kurumlarda iç eğitmen kadrosu yaratmak, mevcut durumda eğitmenlik yapan kişilerin bilgi ve beceri seviyelerini artırmaktır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programın Kapsamı

    Anlayarak Hızlı Okuma Ve Öğrenme Teknikleri konusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe adım atmak isteyen kişilere yönelik olarak tasarlanmış bir programdır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programını Nasıl Öğreneceksiniz

•    Şu anki mevcut durumu daha etkin bir seviyeye getirerek,

•    Uygulamalar yaparken ne kadar farklı seviyede olduğunuzu görerek,

•    İstenmeyen okuma alışkanlıklarından kurtularak,

•    Başkalarını yönlendirme becerisi daha üst düzeye taşıyarak,

•    Kişilere ideal performanslarını taşımayı öğrenerek,

•    Eğitim sonrasında kişinin teorik ve pratik yeterlilik düzeyi test edilmesiyle,

•    Yetersiz görülen alanlardaki boşlukların doldurulmasıyla,

•    Farklı uygulamalarını öğrenerek,

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programı Neler Kazandırır

•    Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğrenirsiniz.

•    Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.

•    Zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

•    Özgüven kazanırsınız.

•    Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.

•    Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür.

•    Okuma daha zevkli hale gelir.

•    Okuma alışkanlığını kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz.

•    Sözcük haznenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur.

•    Kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı avantajlar sağlar.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programının Amacı

    Programın amacı, kişilere  anlayarak hızlı okuma ve öğrenme teknikleri  konusunda özel bilgi ve becerileri kazandırmak, kurumlarda iç eğitmen kadrosu yaratmak, mevcut durumda eğitmenlik yapan kişilerin bilgi ve beceri seviyelerini artırmaktır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programının Türü

    Bir tür eğitmenlik sertifika programıdır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programının Süresi

    Program süresi 40 saattir.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programına Kimler Katılabilir

    Anlayarak Hızlı Okuma Ve Öğrenme Teknikleri konusunda eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe adım atmak isteyen herkes, okumaya ve öğrenmeye değer veren, okumanın öneminin farkında olan herkes uzmanlarımız tarafından yeterli bulunduğu takdir de programa katılabilir.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Programının Süreci

1.    Aşama: Farkındalık aşamasıdır. Mevcut durumu fark edip, öğreneceklerinizle tanıştığınız aşamadır.

2.    Aşama:  Veri toplama aşamasıdır. Okunacak dokümanlar ve anlatılanlardan ihtiyaç duyulan verilerin toplandığı aşamadır.

3.    Aşama: Verilerin içselleştirilmesi aşamasıdır. Bu aşamada toplanan verilerin uygulamaya yetecek hale gelmesi için Advanced Trainerlar ile karşılıklı yaptıkları sorgulama aşamasıdır.

4.    Aşama: Yansıtma aşamasıdır. Advanced Trainerlar ile birlikte yapılan uygulama seanslarıdır.

5.    Aşama: Değerlendirme aşamasıdır. Advanced Trainerlar tarafından programın değerlendirmesi yapılarak yetkinlik için sertifika alabilmeye yeterliliği değerlendirilir.

6.    Aşama: Uygulama aşamasıdır. Bireysel çalışanlara vaka destek yardımı yapılır.

7.    Aşama; Tasarım aşamasıdır. Kurumsal çalışmalar yapacaklar için iş modeli tasarım ve desteği yapılır.

8.    Aşama: Çözüm ortaklığı aşamasıdır. EĞİTMEN mesleki faaliyetlerine başladıktan sonra üyelik sistemi sayesinde program tasarımı/ denetimi/ sertifika konularında sürekli çözüm ortaklığıdır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifika Program Yöneticileri

    Saygın  Coaching & Consulting gerçek ve kalıcı değişimi hayatlarınıza taşımanıza yardımcı olmak ve NLP ismi verilen bu güçlü değişim ve gelişim teknolojisini sizlere kaliteli, etik ve uluslararası standartlarda ulaştırabilmek için kurulmuş bir koçluk ve danışmanlık şirketidir. 

Amerika’dan İngiltere’ye, Almanya’dan Avustralya’ya kadar uzanan NLP şirketlerinden oluşan uluslararası bir ağın parçasıdır. Aynı zamanda 5 kıtada 29 ülkede NLP eğitmenleri yetiştiren önde giden kurumlarla çalışılmaktadır.

    Genç, dinamik, yenilikçi ve yaratıcı Saygın  Coaching & Consulting gerçek ve üyelerinin vizyonu, NLP’ nin fark yaratan yolculuğunda bireylerin beklentilerini karşılamak ve en üst düzeyde memnuniyetleri için hizmet sunmaktır.
Saygılı ve profesyonel olarak öğreten NLP profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlar. Katılımcıların bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçlarını saptayan profesyoneller yetiştirilir. 

Bu çalışmalar Kişisel ve Kurumsal Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanlar da bulunmaktadır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki  Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hızlı Okumayı tıklayabilirsiniz .

Denizli’deki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
 Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz. 

Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Hızlı Okuma  Eğitimini tıklayabilirsiniz .

Muğla’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Burdur’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
Burdur Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :anlayarak hizli okuma eğitmenliği sertifika programi - anlayarak hızlı okuma eğitmenliği sertifika programı - hızlı okuma eğitmenliği istanbul -

Yorumlar