İzmir Anlayarak Hızlı Okuma

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitim Hedefi: Katılımcıların okuma hızını ölçerek seminer sonuna kadar en az %300 - katılımcı özelliğine göre ise %1000 civarında bir artış sağlanabilmektedir. Okuma disiplini ve sistematiği kazandırmak. Temel okuma becerisinde sorun olmayan herkes bu eğitimden yararlanacaktır.

NE KADAR ÇOK OKURUZ? Çoğu kişi dakikada 150-200 kelime okur. 200-300 kelime okuyanlar hizli okuyor sayilir. Simdi hizli okuma yöntemleri sayesinde dakikada 500-600 kelime okunabilmektedir. Bunu 1000 kelimenin üzerine çikaranlar vardir. Amerika Cumhurbaskanlarindan Kenedinin dakikada 2000 kelime okudugu söylenir.

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitim İçeriği:

- Çabukluk (Hız)

- Okuma ve anlama frenlerinin tespiti ve ortadan kaldırılması

- Aktif görme alanını genişletme

- Kelime gruplarını okumadan göze ritm kazandırma

- Sözcükleri ve sayıları biçimleri yoluyla tanıma ve benzerlerinden hızlı ayırabilme

- Kavrama (Anlama)

 - Görme ve anlama arasındaki dengeyi sağlama

- Ana fikirlerin çabucak bulunması

- Dikkatin yoğunlaştırılması

- Kelime dağarcığının artırılması

- Belleme (Öğrenme)

- Hafıza ve kalıcı öğrenme işlevlerini öğrenmek

- Etkin okuma yöntemleriyle okuma

- Bilinçaltının gücünden yararlanma ve akış halini sağlama

Yöntem: Program katılımcıların görüşleri ve ihtiyaçları doğrultusunda interaktif ortamda uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaİzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma - anlayarak hızlı okuma - hızlı okuma eğitimi - izmir hızlı okuma - antalya hızlı okuma -

Yorumlar