İzmir Hızlı Okuma

Yavaş okumada bilgiler kelime kelime beyne aktarıldığından beynin dikkati dağılacak ve okumanın akışkanlığı bozulacaktır. Okumanın akışkanlığının bozulması konuyu kavramayı zorlaştıracak ve okuma yavaş olduğu kadar, kalıcı olmayan bir okuma şekli olacaktır. 

Hızlı okuma teknikleri becerisinde ise tek bir kelime yerine kelime grupları ele alınacak ve göz daha hızlı odaklanmış olacaktır. Bu sayede beyin kelimelerle uğraşmak zorunda kalmayıp kelime gruplarından gelen anlamları kavramaya çalışacaktır. 

Daha kısa sürede daha büyük ve anlamlı kelime gruplarını beyne yollayacak olan göz, beynin sadece okuma ile meşgul olmasını sağlayacaktır. Bu sayede okumanın akışkanlığı bozulmayacak, sıkılmadan okuyacak ve okuma hızlı olacağı kadar anlama oranı da yükselecektir.

Hızlı okumanın önündeki engellerden bir diğeri okurken sık sık geri dönmelerdir. Sebebi ise anlayamama endişesidir. Bu sorunu gidermek için kişinin kendi kendisini telkin etmesi ve beynin tamamlama yeteneğini kullanması gerekiyor.
Beyin geçmişteki bilgiler sayesinde bir kelimenin hepsini göremese bile tamamlama yeteneği ile kelimelerin ne olduğunu anlayabiliyor. Geri dönüşlerinin önüne geçmek için sorular, kalemle takip ederek de okunmasında fayda vardır.

Okuma alışkanlığı kazandıran hızlı okuma teknikleri sayesinde insanlar çok daha rahat bir şekilde kitap okumanın keyfine varacaklardır. 

Aynı zamanda hızlı okuma da en temel şart olan kelimeleri tek tek görmek değil de bir grup halinde görme ve bu şekilde algılama özelliği de insanlara öğretilmesi amaçlanmış bir olgudur diyebiliriz. Ayrıca kişilerin okuma sürelerini eski sürelerine göre en az 2 kat arttırabilmek gibi olumlu katkılarının yanı sıra bu durum düzenli egzersizler ve teknik bilgisine önem verme sonucunda 3 - 4 kata kadar çok rahat bir şekilde çıkmaktadır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaİzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir hızlı okuma - hızlı okuma izmir - karşıyaka hızlı okuma kursu -

Yorumlar